Ciacho

Film/komedia/2010
Obsada: Marta Żmuda-Trzebiatowska – Basia, Tomasz Karolak – Dawid, Paweł Małaszyński – Karolek, Marcin Bosak – Krzyś, Tomasz Kot – Jan, Joanna Liszowska –Magda (żona Krzysia) i inni.
Reżyseria: Patryk Vega.

Główni bohaterowie tego obrazu to trzej bracia i siostra. Dawid, najstarszy, Krzyś – młodszy i Karolek – najmłodszy, a starsza od niego siostra tych trzech braci to Basia. Jest to policjantka ze specjalnej grupy policyjnej do walki z najgorszymi typkami tudzież mafiami. Dla niej walka wręcz, z użyciem broni to chleb powszedni i pasja. Od lat może być wzorem dla braci, których Bóg obdarzył innymi talentami: Dawid to świetny ginekolog, Krzyś genialny informatyk, a Karolek…, no, tutaj niestety klops, poza wzrostem i siłą, chłopak nie grzeszy rozumem i jest cofnięty w rozwoju.

Trochę nieudacznicy i emocjonalnie dysfunkcyjni bracia są kontrastem dla mężczyzny życia Basi – Jana. To prawdziwy twardziel, super bohater i super glina. Mimo uczucia, jakie ich wiążą, nie potrafią się zdecydować na wspólne życie. W dodatku Jan popada w tarapaty i los przeciąga go na ciemną stronę prawa. Tutaj już więcej nie będziemy zagłębiać się w fabułę, aby nie zepsuć oglądania tym, którzy jeszcze tego obrazu nie widzieli, a czy powinni? Oczywiście, polskie kino jest najlepsze.

Rodzina w komplecia

Plusy: jest ich wiele. Przede wszystkim pomysł rodzinnej zemsty, zjednoczenia, gdy nieudaczni bracia pragną stanąć w obronie siostry. Ona zawsze podawała im pomocną dłoń w tarapatach. Zdjęcia i scenografia.
Minusy: scenariusz – jest tam kilka luk, niezrozumiałych zwrotów.

Czas zareklamować film

Oczywiście, film nie jest amerykański, więc zaraz rozlegną się głosy krytyki i potępienia, ale tak naprawdę niczym nie odbiega od US produkcji a ma tę przewagę, że nasycenia polskich gwiazd jest w nim ogromne. To lubimy wszyscy.

Bardzo dobra rozrywka