Mel Gibson – 5 powodów, aby go kochać – 1

Wspaniały reżyser i współautor scenariusza, podobnie jak przy „Pasji”, zarysował i odtworzył świat sprzed tysięcy lat z ogromną pieczołowitością i wiarygodnością. Akcja obrazu rozgrywa się w czasach starożytnej cywilizacji Majów. Jej główny bohater, Łapa Jaguara – w tej roli Rudy Youngblood – próbuje umknąć z rąk żołnierzy Majów. Miał zostać złożony w ofierze dla bogów, ale los chciał, aby przeżył.

Apocalypto 2006

Stara się wrócić do ukochanego lasu, swojego domu, gdzie pozostawił w ukryciu żonę i matkę swoich dzieci. „Apocalypto” to wielkie dzieło o upadku cywilizacji świata Majów i nie tylko. Film przedstawia ludzkie pragnienia i potrzebę życia wg ustalonego prawa, które pomimo upływu tysięcy lat w ogóle się nie zmieniły.

W lesie z ojcem

apocalypto01

Majowie

apocalypto02

Podsumowanie

Poza wymienionymi arcydziełami, w których Mel Gibson wziął udział lub je stworzył od podstaw (scenariusz, reżyseria) jest jeszcze wiele innych filmów wielkich czy wybitnych. Warto je poznawać i nimi się zachwycać. Poza tym przez wiele lat aktor był wielbiony przez kobiety za urodę i wdzięk. Każdy może znaleźć swoje argumenty przemawiające za tym, aby kochać twórczość i osobowość Gibsona. Produkcje z udziałem Mela i jego autorstwa zarobiły w sumie miliardy dolarów. Nie ulega kwestii więc, że jest to jeden z największych współczesnych gwiazdorów filmowych, a gwiazdy po prostu się kocha.  😉