5 rzeczy, które podwyższą Twoją atrakcyjność

Człowiek jest stworzony do życia w grupie. W pojedynkę czuje się samotny i nieszczęśliwy. Jesteśmy w stanie zrobić wiele, aby zbliżyć się do ludzi i zdobyć ich sympatię. Potrzebujemy uznania i to w pozytywnym znaczeniu tego słowa. To wiąże się z potrzebą poczucia, że jest się częścią jakiejś wspólnoty. Dlatego właśnie powstają różnego rodzaju organizacje oraz zrzeszenia, grupy na facebooku skupiające ludzi o podobnych celach życiowych i zainteresowaniach. Aby zjednać sobie ludzi, trzeba czasami trochę się postarać.

1. Otwartość na ludzi

otwartosc00

Kiedy tylko wychodzisz z domu i stykasz się z innymi ludźmi, obserwują Cię. Szczególnie wtedy, gdy uczysz się, studiujesz, pracujesz w jakiejś grupie osób czy zespole, to kontakty są nieuniknione. Staraj się być aktywnym uczestnikiem życia grupy, wykazuj zainteresowanie nauką, pracą i innymi zajęciami. Jeśli siadasz zwykle z boku, zakładasz kaptur na głowę, ukrywasz twarz między zwojami pięknych włosów, nie dajesz się innym poznać i zaprzyjaźnić.

Najbardziej w ludziach i nawiązywaniu z nimi kontaktów odstrasza nas podejrzenie, że są „jacyś inni” – w sensie negatywnym, np. zamiast mówić do Ciebie – „drą koparę!”, zamiast odpowiedzieć na powitanie odwracają głowę. Nie uśmiechają się i wydaje się, że coś ukrywają?

Nie chodzi o to, aby pokazywać, jak bardzo zależy Ci na innych i ich akceptacji, ale zwykłe zasady kultury: uprzejmość, kompromis, uśmiech, słownictwo i ogólne bycie grzecznym.