Ćwiczenia mózgu – 1

Wiadomo już od wieków, że czytanie i pisanie ma kolosalny wpływ na rozwój mózgu człowieka. Czytaniem włączamy i wzbogacamy swoją wyobraźnię. Jest ona potrzebna nie tylko romantycznie nastawionym do życia marzycielom, lecz przede wszystkim to istotny element życia codziennego. Kształtuje ona bowiem reakcje ludzkie na zewnętrzne bodźce.

1. Czytanie i pisanie

Osoba bez wyobraźni popełnia o wiele więcej błędów, gdyż nie potrafi myśleć wyobrażając sobie skutki swojego działania. Może ono przybierać często formę niekorzystną dla niej, począwszy od przechodzenia drogi w miejscach niedozwolonych, kończąc na np. notorycznym przesalaniu zupy.

Ćwiczenia mózgu

Życie jest opowiadaniem – warto czytać i pisać je po swojemu

Z kolei pisanie ręczne, także komputerowe, rozwija różne sfery mózgu włącznie z uczeniem się koordynacji działań lewej i prawej półkuli dokładnie jak to ma miejsce we wcześniej pokazanych ćwiczeniach gry na instrumentach muzycznych czy tańcu. Pisanie poprawia zdolności mózgu do zapamiętywania.
Wielki procent ludzi w okresie szkolnym i w ciągu całego życia lepiej uczy się, gdy zapisze sobie coś, co musi opanować.

Nawet przepisanie ściągi daje więcej czasami niż wkuwanie na pamięć formułek z książki.