Polska – Rosja 2:3

Polska – Rosja 2:3 (23:25, 25:23, 22:25, 25:17, 15:17). Polacy przegrali w niemal wygranym już meczu. W pierwszym i drugim secie nawiązali równorzędną walkę z reprezentantami Rosji. W trzecim opadli nieco z sił i dali odskoczyć Rosjanom.

Tylko zwycięstwo Polaków za trzy punkty mogło zmienić układ w tabeli. Zwycięstwo w trzecim secie dało Rosjanom punkty rankingowe, wyprzedzili Polaków i osiągnęli pierwsze miejsce. Wpadli w szał radości po świetnie rozegranym trzecim secie. Wygrali złoto Pucharu Świata, kwalifikację olimpijską zdobyli wcześniej.

W czwartym secie dominowali Polacy i zdeklasowali szczęśliwych rywali. Podobnie wywalczyli sobie przewagę w dogrywce. Niestety, wiodący zawodnicy opadli z sił  przy stanie 14:9  i potem tylko Rosjanie zdobywali punkty, wygrywając piąty set i całe spotkanie. Szkoda, trener Anastasi nie wpadł na pomysł zmian, brał tylko przerwy, aby motywować…

Polska - Rosja 2:3 Radość Rosjan ze zwycięstwa (foto: FIVB)

Polska - Rosja 2:3  Polski blok  (foto: FIVB)

Polska - Rosja 2:3 Polski blok (foto: FIVB)

Świetne spotkanie rozegrali Paweł Zagumny, Piotr Nowakowski, Jakub Jarosz i Michał Winiarski. Najwięcej zagrywek zmarnował zmęczony turniejem Bartosz Kurek. Lekką kontuzję złapał Zbigniew Bartman, który wcześniej nie raził skutecznością, podobnie jak w meczu z Brazylią. Trener dał pograć Piotrowi Czarnowskiemu i Michałowi Ruciakowi, którzy dali bardzo dobre zmiany.

Polacy odnieśli wielki sukces, zdobywając drugie miejsce, srebro w Pucharze Świata w Japonii i kwalifikację olimpijską. Ponad dwieście dni do Londynu mogą spokojnie trenować i przygotowywać się. Gratulacje dla całej drużyny i bezpiecznego powrotu do domu.