Szybko i wściekle

Dominic (V. Diesel) wraca do Los Angeles, ponieważ musi odnaleźć zabójcę swojej przyjaciółki, która podobnie jak on brała udział w wyścigach. W tym czasie Brian (P. Walker) jest agentem federalnym i także stara się dopaść mordercę dziewczyny.

Film/sensacyjny

Szybko i wściekleSzybko i wściekle
Wreszcie dawni przyjaciele, z pierwszej części – „Szybcy i wściekli”, spotykają się akurat w momencie, gdy Dominic trzyma gangstera za oknem i chce zrzucić go na chodnik. Później może być tylko lepiej. Dominic i Brian mają wspólnego wroga i jest nim wielki handlarz narkotykowy. Szuka on kierowców do rajdu przez granicę, w tajnych nielegalnych tunelach pod skałami.

Interpretacja

Film akcji. Nie ma tu tak zapierających scen wyścigów, jak w pierwszej części, ale i tak widzimy sporo samochodów i pościgów. Jest to też film o przyjaźni dwóch różnych charakterów. Pokazują oni, że są sprawy, z powodu których wszelkie animozje należy odrzucić. Brian wie, że Dominic jest ścigany i chociaż ma obowiązek aresztowania go, to uważa, że jego przyjaciel nie jest najgorszym człowiekiem na świecie. Razem stawiają czoła większemu przestępcy niż Dominic. Na samym początku ten bohater okrada cysternę w brawurowej akcji, czyli w ogóle się nie zmienił, nadal jest po „ciemnej stronie prawa”. Może fabuła trochę naciągnięta, jak immunitet poselski, ale jakie to romantyczne.