Smart TV sam się włącza

Włączanie telewizora, włączanie samsunga to czynność bardzo prosta. Oczywiście, ale czasami nie włącza się wybrany kanał TV tylko jakieś „dziwne menu”.  Żeby nie było nieporozumień, to menu to usługa „Warto obejrzeć” i fabrycznie jest wyłączona. Najwyraźniej użytkownik nieświadomie ją włączył, a teraz irytuje go, że musi kilka razy kliknąć w przyciski pilota, aby włączyć wybrany kanał.

Telewizory ze Smart TV mają na wyposażeniu usługę „Warto obejrzeć” i to ona uaktywniona pokazuje okno wyboru kanału zamiast konkretny kanał TV, który zamierzamy włączyć lub włączamy. Jak to zmienić, pokazują kolejne zdjęcia poniżej. Po prostu wchodzimy do „Menu” – na pilocie i przechodzimy do „Funkcji Smart. Tam wybieramy usługę „Warto obejrzeć” i następnie wyłączamy ją.

 

Smart TV

Smart TV – usługa „Warto obejrzeć” włącza się samodzielnie po włączeniu telewizora jakimkolwiek przyciskiem: czerwonym – sieciowym lub czarnym – programów.

Smart TV

Smart TV wyłączanie usługi „Warto obejrzeć” zaczynamy od wciśnięcia na pilocie przycisku „MENU”, a następnie przechodzimy do opcji  „Funkcje Smart” – na zdjęciu przycisk trzeci od dołu po lewej i wchodzimy do opcji „Ust usł w warto obejrzeć”.

Usługa Warto obejrzeć

Usługa Warto obejrzeć: wchodzimy do opcji „Autom. wł.”, wciskamy enter na pilocie i następnie wyłączamy tę opcję, ustawiamy wartość na „Wyłączone”. Od tej pory włączaniu telewizora nie będzie towarzyszyć usługa widoczna na pierwszym zdjęciu powyżej.