Polska – USA 3:0

• 28 listopada 2011

Polska – USA 3:0 (25:15, 25:20, 25:18). W pierwszym secie udało się odrzucić Amerykanów od siatki i zdobyć przewagę dzięki atakom Bartosza Kurka. Na przerwę techniczną drużyny schodziły przy stanie 8:5. Przy stanie 11:7 świetnie serwował Michał Winiarski, a potem mądrze atakowali Zbigniew Bartman i Bartosz Kurek. Do drugiej przerwy technicznej 16:11 Polacy radzili sobie dobrze i zdobyli kilka punktów przewagi – 20:13. Dobrze spisywał się Piotr Nowakowski w bloku i Zbigniew Bartman na zagrywce. Podobnie jak Michał Winiarski trafiali obaj asami serwisowymi w boisko – 24:15. Polacy wygrali 25:15, Amerykanie nieco „przysnęli”, grali bez wiary i zaangażowania.

Set drugi miał podobny przebieg, mimo iż Amerykanie walczyli punkt za punkt. Polacy grali dobrze blokiem, świetnie rozgrywał Łukasz Żygadło. Amerykanie prowadzili 7:8 na pierwszej przerwie technicznej. Skuteczne ataki Bartosza Kurka doprowadziły do stanu 11:10, ale Amerykanie walczyli o każdy punkt. Kurek zdobył asa na 12:11. Na drugiej przerwie technicznej Polacy prowadzili 16:13 po zepsutej zagrywce Andersona, młodego (24l.) wielkiego talentu siatkówki USA. Dobrze funkcjonował blok – 18:16, a przy 20:17 trener USA poprosił o czas. Przy stanie 22:20 trwała bardzo ostra walka o każdą piłkę. Przy stanie 24:20 trener USA wziął drugi czas. Polacy wygrali seta 25:20.

Polska - USA

Kolejna, trzecia odsłona meczu zaczęła się od błędów serwisowych drużyny USA i Polski 2:1, ale Polacy odskoczyli potem na 5:1. Pierwsza przerwa techniczna zastała rezultat 8:4. Polacy dobrze zagrywali i atakowali, nie odpuszczali i utrzymywali przewagę. Przy stanie 14:8 trener USA poprosił o przerwę. Druga przerwa techniczna wypadła przy stanie 16:9. Wszystko wskazywało na to, iż będzie to ostatnia set. Dobrze atakował Bartosz Kurek i Michał Winiarski, funkcjonował blok 19:12 i przewaga rosła. Amerykanie walczyli mocno skoncentrowani, ale przy stanie 24:18 POlacy mieli piłkę meczową i mocnym atakiem Zbigniew Bartman zakończył mecz 25:18. Świetny mecz w wykonaniu Polaków.

Polska - USA 3:0 Łukasz Żygadło - najlepszy zawodnik meczu

Łukasz Żygadło został zawodnikiem meczu, ale doskonale grał także Bartosz Kurek i cała drużyna. Brawo!