Polska – Egipt 3:0

  • 29 listopada 2011

Polska – Egipt 3:0 (25:21, 26:24, 25:21) To był bardzo dziwny mecz. W pierwszym secie Polacy nie błyszczeli formą. Wyszli rozkojarzeni i choć dobrze zaczęli na 3:0, potem wszystko szło jak po grudzie. Egipcjanie grali o honor i nie mieli nic do stracenia, polska kadra przysypiała. Podobnie jak w meczu z Iranem nie było wzlotu i agresji, chęci walki i dominacji, ale niepewność.

Gra Polaków nie wyglądała najlepiej także w pozostałych dwóch wygranych setach. Rywale grali punkt za punkt, a nasi zawodnicy pozwalali sobie na przestoje i niezdecydowanie. Jeśli przechodzili kryzys, to na całe szczęście nic się nie stało. Zwycięzców się nie sądzi, ale drużyny Włoch, Brazylii i Rosji będą miały dobry materiał przygotowawczy przed meczami z naszą reprezentacją.

Polska - Egipt 3:0

Polska - Egipt 3:0 Bartosz Kurek to największa gwiazda polskiej reprezentacji

Polska - Egipt 3:0

Polska - Egipt 3:0 Polacy potrafią blokować

Szanse Polaków

Polacy na dzień dzisiejszy liderując, zdobyli 22 punkty przy jednym straconym meczu. W podobnej sytuacji, z jedną porażką jest Rosja, trzecia w rankingu drużyna Włoch ma ich dwie, a czwarta Brazylia przegrała trzy spotkania. Polacy i Rosjanie „mogą sobie pozwolić” na przegraną, ale Włochów, Brazylijczyków, Kuby czy Iranu na porażki „nie stać”. Dlatego spotkania Polska – Włochy i Polska – Rosja będą decydujące dla losów naszej kadry.

W ostatnich ME Polacy wygrali z Rosją i przegrali z Włochami, ale grali. Mimo że Polacy ograli Kubę na tym turnieju, a Kubańczycy odprawili z kwitkiem Brazylijczyków, to w meczu Polska – Brazylia Polacy nie będą faworytami, niestety.

Szanse na kwalifikację olimpijską są ogromne. Wszyscy kibice w Polsce trzymają kciuki!

Polska - Egipt 3:0

Polska - Egipt 3:0 Piotr Nowakowski jest gwiazdą meczu

Polacy w rankingu turnieju

Punktujący: Zbigniew Bartman – 11 miejsce w turnieju, Bartosz Kurek  – 12. i Michał Winiarski – 19.
Atakujący: Bartosz Kurek – 6 miejsce w turnieju, Zbigniew Bartman – 9. i Michał Winiarski – 14.
Blokujący: Marcin Możdżonek – 1 miejsce, Piotr Nowakowski – 5 i Batosz Kurek – 20.
Zagrywający: Michał Winiarski – 12, Bartosz Kurek – 13 i Piotr Nowakowski – 19…

Składy

Polska: Nowakowski 14, Winiarski 7, Kurek 11, Bartman 15, Żygadło 1, Możdżonek 4, Ignaczak (L) oraz Kubiak, Zagumny

Egipt: Abdelhay 12, Abouelhassan 3, Atia 7, Afifi 2, Badawy 13, Ketat 2, Moawad (L) oraz Abdalla 1, Haikal 2, Mohamed 2, Mahmoud