Polska – Argentyna 3:1

• 22 listopada 2011

Polska – Argentyna 3:1 (18:25, 25:20, 25:23, 25:22). Kolejny mecz Pucharu Świata w Japonii Polacy rozpoczęli od porażki w pierwszym secie.

Przewaga Argentyny była tak wielka, że ten set musiał skończyć się porażką biało-czerwonych (było 3:8, 5:12 itd.) … To wyglądało przerażająco, gra zupełnie się „nie kleiła”. Być może gorszy dzień miał Paweł Zagumny, chociaż wejście Łukasza Żygadły nie zmieniło obrazu rywalizacji. Zatem nie obciążałbym odpowiedzialnością za totalne rozluźnienie i ospałość, spóźnione reakcje – Pawła Zagumnego. Michała Kubiaka zastąpił Bartosz Kurek i jego gra – aklimatyzacja też wymagała czasu. Zmiany wykonane przez trenera dały drużynie sygnał, że to nie są żarty.

Polska - Argentyna Puchar Świata 2011 Nagoya (foto: FIVB)

Do drugiego seta Polacy wyszli bardziej zmotywowani i szybko narzucili swój styl gry. Tym razem Argentyńczycy wyglądali na mniej skoncentrowanych, popełniali więcej błędów i w efekcie przegrali seta 25:20. Mimo chwilowej niedyspozycji w środku seta, Polacy zdominowali grę.

Polska - Argentyna Puchar Świata 2011 Nagoya (foto: FIVB) Bartosz Kurek debiutował na turnieju i spisał się bardzo dobrze

Trzeci i czwarty set miały podobny przebieg. Walka trwała po obu stronach siatki. Oba zespoły grały punkt za punkt i dopiero w końcówce decydowały się losy spotkania. Waleczniejsi okazali się polscy siatkarze, los im sprzyjał, zmusili Argentyńczyków do kilku błędów i wygrali. Reprezentacja Argentyny rozegrała kolejny dobry mecz, ale Polacy byli jeszcze lepsi. Oby tak dalej.

Rewelacją turnieju w polskiej drużynie jest Zbigniew Bartman (odwaga, waleczność, skuteczność). Wartościowym zawodnikiem spotkania Polska – Argentyna został Michał Winiarski.

Pojutrze kadra Polski rozegra mecz z reprezentacją Iranu (w Osace), która zanotowała zwycięstwa z Serbią i Japonią. Nie będzie to zatem łatwe spotkanie.

Polska - Argentyna Puchar Świata 2011 Nagoya (foto: FIVB) Michał Winiarski - najlepszy zawodnik meczu.

Składy

Polska: Piotr Nowakowski (10), Michał Winiarski (15), Paweł Zagumny, Zbigniew Bartman (17), Michał Kubiak, Marcin Możdżonek (8) i Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Bartosz Kurek (12), Łukasz Żygadło (2)

Argentyna: Facundo Conte (19), Rodrigo Quiroga (10), Sebastian Sole (11), Federico Pereyra (3), Pablo Crer (7), Luciano de Cecco (6) i Alexis Gonzales (libero) oraz Ivan Castellani (10), Maximiliano Cavanna, Nicolas Bruno, Cristian Poglajen