Pokolenie zombie – 8

„Zombie” potrafią wszystko wygooglać, a w związku z tym uczenie się i szkołę traktują jak zło konieczne lub jak spotkania towarzyskie. Są one potrzebne po to, aby mieć temat do rozmów z towarzystwem online. Zawartość internetu traktują jak swoją własność, a także „prawdę objawioną” i nie szukają tam wiedzy o świecie, wszystko wiedząc lepiej, pobierają stamtąd wyłącznie gotowce.

8. Otępienie

Popularne niegdyś strony tematyczne, przedmiotowe, gdzie można było znaleźć materiały do opracowania i darmowe korepetycje dla „zombie” są bezużyteczne. Wchodzą na strony z rozwiązaniami zadań, przelewają je bezmyślnie na papier, a następnie wracają do znajomego i ulubionego środowiska wirtualnego.

użytkownicy

Gdy na lekcji nauczyciel podważy jakość odrobionego zadania, sfrustrowani wszczynają awanturę: „Nie miałem odrobionego zadania i dostałem pałę, miałem i też dostałem, więc nie opłaca się pracować w domu!” – memorandum wysyłane do świata.

Trzeba godzin i dni, aby wyrwać takiego ucznia z otępienia, utrwalonych w nim schematów działania: „Miałeś, ale odpisałeś to samo ze sciaga.pl, jak wszyscy, a nie o to chodziło. Jesteś oszustem”.