Huck vs Lebedev

Walka o pas WBO w wadze junior ciężkiej (cruiser) w 12 rundach z dnia 18.12.2010 r., g. 22.50. Relacja live.

Runda 1
Lebedev, leworęczny, zaczynał prawym odwrotnie do Hucka. Badali się i chowali za podwójną gardą. Huck usztywniony i z respektem.
Runda dla Lebedeva, zadał więcej ciosów.

Runda 2
Huck znowu zaczął ze strachem, ale trafił mocnym prawym Lebedeva. Huck chodził w prawo i próbował trafić prawym na szczękę. Odrzucił L prawym prostym pod koniec rundy. Chciał jeszcze na zakończenie skontrować, lecz nie wyszło. Niewiele było ciosów.
Runda dla Hucka, dwa razy poważnie trafił i naruszył szczękę Lebedeva.

Runda 3
Odważniej natarł L. Huck próbował skontrować, ale ciosy nie doszły. L wyraźnie polował na swój lewy sierp. Próbował trafić pomiędzy rękawice. Huck powstrzymywał się przed frontalnym atakiem. Obaj bardzo dobrzy w obronie. Huck dostał lewym sierpem i klinczował, coraz częściej. L. Bił na korpus, zniechęcał Hucka. Pod koniec rundy trafił Lebedeva groźnym prawym sierpem.
Runda dla Lebedeva, trafił kilka razy więcej do celu.

Runda 4
Lebedev trafił na początku lewym prostym w tułów. Huck walczył na dystans, idąc w prawo. Lebedev dał serię na górę i dół. Huck bardzo spięty rzucił się niepewnie, ale Levbedev uchylił się. Napierał Lededev, Huck pobiegła za rywalem, ale nie uderzył mocnym ciosem. Przed końcem Lebedev zadał dwa sierpowe, lewy i prawy.
Runda dla Lebedeva, trafiał częściej.

Runda 5
Atak na tułów Niemca, przewaga psychiczna Rosjanina. Huck coraz odważniejszy, nie chowa się już i nie drży przed rywalem. Lebedev zapędził go do narożnika. Ale nic poważniego sięnie stało. Huck uciekał, Lebedev szedł za nim, nadział się dwukrotnie na prawy prosty Niemca. Dostał także dwa poważne ciosy od Lebedeva, który potknął się na koniec rundy, ale nie to po ciosie.
Runda remisowa.

Runda 6
Huck cofał się i nie zmieniał taktyki, polował na prawe proste i raz dosięgnął Lebedeva. Ten uderzył go poniżej pasa, właściwie w pas, ale Huck mógł odpocząć. Walka w dystansie, obaj bokserzy walczyli, polując na swoje mocne ciosy. Huck trafił, Lebedev zadał kilka serii. Huck cofał się i klinczował po prawym prostym.
Runda dla Lebedeva, miał przewagę.

Runda 7
Ta sama taktyka, dystans i polowanie na mocne ciosy. Huck cofa się i oddaje pole, ale atakuje prawym prostym. Lebedev bije w korpus. Aktywniejszy Rosjanin trafił serię prawy i lewy podbródkowy. Huck cofał się i stoczył najgorszą z rund, ponieważ na zakończenie dostał jeszcze prawym w głowę.
Runda dla Lebedeva.

Runda 8
Uli Wegner prosił w przerwie Hucka, aby ten wziął się do roboty.
Lebedev rozluźniony skracał dystans i wsadzał lewe haki na korpus. Huck chce się bić, ale nie trafia, cofa się. Dostaje pojedyncze ciosy lewe od Lebedeva, który szybko ucieka, gdy dochodzi do zwarcia. Trafił mocno Huck, ale Lebedev poszedł do przodu. Sędzia strzegł, że Lebedev znów uderzył poniżej pasa.
Runda remisowa ze wskazaniem na aktywniejszego Lebedeva, zadał też więcej ciosów.

Runda 9
Uderzyli się rękawicami jakby to była ostatnia runda. Arakował Rosjanin ciosami na korpus. L prawy lewy na tułów. Huck spięty nie może trafić i denerwuje się. Lebedev z dystansu podchodzi i pojedynczymi prawymi prostymi częstuje, przyśpiesza, wsadza serię i odskakuje. Zmęczenie i klincz Hucka.
Runda dla Lebedeva.

Runda 10
Lebedev schodził z linii ciosów hucka i trzyma się swojej taktyki. Huck wydaje się bezradny. Lebedev wsadza haki na wątrobę. Potknąłsię w narożniku L. Huck klinczuje i uniemożliwia walkę. Lebedev walczy na luzie i bije pojedyncze ciosy prawe na szczękę, jest szybszy, udaje mu się bronić zwodami. Na koniec Lebedev strzela serią i przyjmuje jeden mocny prawy.
Runda dla Lebedeva, był aktywniejszy i zadał więcej ciosów.

Runda 11
Lebedev odważnie atakował i trafił lewym Hucka. Niemiec klinczował i bał się ryzykować, opadał z sił. Huck walczył prawym i klinczował. Niewiele tu było ciosów, jakby obaj oszczędzali się na 12rundę.
Runda remisowa.

Runda 12
Zderzenie rękawicami. Taktyka obu podobna do poprzednich rund. Huck zaczął więcej boksować i zadał groźne dwa prawe proste. Lebedev potknął się, ale nic się nie stało. Niemiec oddalał się jakby wiedział, że wygrał pojedynek. Sporadyczne ciosy obu. Rosjanin biegał po ringu za Niemcem.
Runda dla Hucka, trafił dwa razy.

Huck vs Lebedev – Zwycięstwo Hucka

Huck wygrał na punkty

Oficjalny werdykt walki Huck vs Lebedev: 115-113, 112-116, 115-113.

Komentarz

Lebedev wygrał 7 z 12 rund, był aktywniejszy i ciężej pracował. Taktyka Hucka w dwóch pierwszych rundach to rozpoznanie walką, taktyka po czterech rundach to głęboka defensywa i sporadyczne ataki lewym prostym. Uli Wenger, trener Niemca dobrał złą taktykę, każąc zawodnikowi iść w swoje prawo i polować na upragniony prawy prosty. Tego decydującego ciosu Huck się nie doczekał, gdyż był wolniejszy.

Potwierdzają się dwie podstawowe zasady w boksie:

1. Jeśli walczysz z mistrzem, musisz złoić mu skórę, a nie tylko być aktywniejszym zawodnikiem.
2. Jeśli walczysz na terenie mistrza, musisz złoić mu skórę, nie licząc na uczciwość i bezstronność sędziów.

Pierwszy raz widziałem Hucka tak sparaliżowanego strachem i spiętego, a znam tego zawodnika od kilku lat. Przeraziła go prawdopodobnie moc lewego sierpa Lebedeva i pożarła panika pod wpływem klasy sukcesu z poprzedniego pojedynku Rosjanina. To świadczy na jego niekorzyść, jest psychicznie słaby, ale nie tylko. Denis pokazał, że po zwarciu i klinczu, po skróceniu dystansu potrafi odpowiadać z obrony ciężkimi ciosami zadawanymi luźno i jednocześnie mocno. Na dodatek prawe proste Hucka nie robiły na nim wrażenia, choć w poprzednich walkach Marco miażdżył tymi ciosami rywali. Okazało się też, dobry balans Rosjanina to doskonała odpowiedź na sztywną postawę Niemca, który wciąż się cofał a w 12 rundzie po prostu uciekał przed Rosjaninem.

Zestawienie osiągnięć:

M. Huck (NIEM) [Muamer Hukic] 26 lat, 187 cm wzrostu, 90 kg wagi
won 30 (KO 23) + lost 1 (KO 1) + drawn 0 = 31
rounds boxed 187 KO% 74.19
D. Lebedev (ROS)
31 lat, 180 cm wzrostu, 89 kg wagi
won 21 (KO 16) + lost 0 (KO 0) + drawn 0 = 21
rounds boxed 96 KO% 76.19

Włodarczyk vs Huck

Ta walka może się kiedyś odbyć. Obaj zawodnicy są już dojrzałymi sportowcami i mistrzami WBC (Diablo) i WBO (Huck). Jeśli zostaną zakontraktowane walki mistrzowskie i unifikacyjne, a może zainteresowani promotorzy znajdą pieniądze na Super Six w wadze cruiser, to zapowiada się kilka ciekawych pojedynków.
Postawę Hucka w dzisiejszym pojedynku oceniam jako słabą. Najsłabsza walka Hucka do tej pory. Lebedev był szybszy i lepszy technicznie. Ostatnia walka Włodarczyka pokazała, że jest to mądry i rozważny pięściarz. Miałby szanse z Huckiem, technicznie jest z pewnością lepszy, ale boks to nie tylko technika. Wszyscy trzej mają za sobą przegrane walki z USS Canninghamem, ale tylko jeden z nich go pokonał w ringu, Diablo.

Oczywiście kibicuję karierze i mądrości ringowej Krzysztofa Włodarczyka. Walkę z Huckiem, jeśli do niej dojdzie, mimo wszystko powinien stoczyć na neutralnym gruncie.

PS. POWIETKIN

Na gali w Niemczech wystąpił przed walką Hucka Powietkin (Aleksander Powietkin), którego kiedyś wymieniałem jako potencjalnego rywala Tomasza Adamka. Mimo iż jest wyżej oceniany w rankingu WBO niż Adamek, to przepraszam, ale Sauerland musiałby wydać grubą kasę, aby zachęcić Adamka do walki z Powietkinem. To nie była walka Rosjanina, ale jego męczarnia, totalna kompromitacja. Z Adamkiem może i wytrwałby ze trzy rundy w takiej formie 😉