Fonfara pokonał Sillakhę i zmienia wagę

Fonfara pokonał Sillakhę i zmienia wagę. Wieczorem 16.06.2018 r. na Torwarze Andrzej Fonfara pokonał Ismaila Sillakha w umownej kategorii wagowej 87,5 kg. Już w pierwszej rundzie Ukrainiec był w opałach, bo rozpędzony Polak nie szczędził mu razów. W drugiej rundzie Ismail uderzył głową Andrzeja.

Poszkodowany Fonfara miał rozciętą skórę nad lewą powieką i co rusz ocierał spływającą krew. Zdenerwowany zaatakował z furią i celnie trafiał. Sędzia liczył Sillakha. Fakt, iż walka była zakontraktowana na dziesięć rund, spowodował wyhamowanie i próbę oszczędzania energii przez obu pięściarzy. Gdy już się wydawało, że przeciwnik jest bez szans, w trzeciej rundzie Ismail odżył i role nieco się odwróciły.

Fonfara pokonał Sillakhę i zmienia wagę, ale…

Świadomy kontuzji Fonfary przypuszczał ataki na lewą skroń opadającego z sił Andrzeja. Widok opuchlizny „nakręcał” go do walki. Wciąż osłabiał Fonfarę lewymi prostymi i sierpami, korzystając z dziur w obronie. Czasami opuszczał ramiona i drwił z Andrzeja.

Fonfara pokonał Sillakhę i zmienia wagę

Sędzia musiał ratować Sillakha. (foto: polsatsport.pl)

Przełomowa okazała się szósta runda, kiedy to „Polski książę” powiększył przewagę licznymi ciosami, „zaganiając” i ustawiając przeciwnika pod linami. Tam też dokończył spustoszenia, atakując całą serią czystych i mniej celnych ciosów – nasadą i przedramieniem. Brak reakcji oszołomionego Sillakha spowodował, iż sędzia był zmuszony przerwać pojedynek.

Fonfara pokonał Sillakhę i zmienia wagę

Zagoniony do rogu po raz kolejny Sillakh nie miał szans. (foto: polsatsport.pl)

Przyszłość Fonfary

Przyszłość kariery Polaka jest w jego rękach. Do tej pory walczył w kategoriach wagowych super średniej i półciężkiej, zatem oscylował pomiędzy 69 a 81 kg wagi. Ze wzrostem 189 cm i zasięgiem ramion 196 cm miał potencjalnie duże szanse, aby zawalczyć o tytuły mistrzowskie.

Obecnie planuje wejść w cykl przygotowań do występów w wadze cruiser. Mamy w niej kilku ważnych w świecie i w kraju byłych mistrzów: Masternaka, Włodarczyka, Głowackiego i dobijającego się do szczytów Cieślaka. Rywali zatem Fonfarze nie zabraknie. Jakie ma szanse na zwycięstwo z którymś z nich? Obecnie raczej marne, ale ciężką pracą można osiągnąć wiele.

Walka mogła się podobać zgromadzonym fanom boksu i Legii Warszawa. Odśpiewali Fonfarze hymn klubowy „Sen o Warszawie” na stojąco i podziękowali za widowisko. „Warsaw boxing night” zorganizowany przez Polsat zakończył się w ten sposób pełnym sukcesem.