dav do avi konwerter

Dav do avi konwerter to przeróbka formatów filmowych. Pliki z rozszerzeniem .dav to format zapisywania video przez kamery monitoringu CCTV. Można otwierać je przy użyciu programów: Media Player Classic – Home Cinema, Media Player Classic, DOSBox, DOS Emulator, Smart Player czy Player. Mają one jednak poważną wadę. Podczas oglądania zapisu krótkich fragmentów znika pasek postępu i trudno wrócić czy przesuwać film.

Dlatego warto dokonać konwersji na plik .avi – jeden z najpopularniejszych formatów video. Plik .dav o objętości 50MB konwertuje w kilkanaście sekund. Dokonasz tego, używając darmowego konwertera Dahua AVI Converter, który waży 648 KB – pobierz za darmo DHAVI.

Programu – dhavi.exe nie trzeba instalować. Uruchom go, podaj/wskaz adres pliku/plik do konwersji i miejsce docelowe, jak na poniższym zdjęciu:

dav_do_avi_konwerter

Program skonwertuje plik dav do avi i samodzielnie nada mu tytuł wg powyższego przykładu: klatkaschodowa.avi.

Z kolei format .avi łatwo przekonwertować do każdego innego, jaki jest potrzebny np. do publikacji video w necie. Darmowych a jednocześnie wydajnych programów jest wiele. Należą do nich np. Free Zune Video Converter PORTABLE (pobierz za darmo z dobreprogramy.pl) czy Any Video Converter (pobierz za darmo z dobreprogramy.pl).

free_zune_video_converter
Po instalacji otwieramy program i wskazujemy interesujące formaty, do których ma skonwertować się już przekonwertowany .dav na .avi – konwertujemy plik .avi na dowolnie wybrany, np. mp4. Zasada postępowanie jest podobna jak wyżej: dodajemy plik do listy konwersji i wskazujemy, gdzie program ma wrzucić film po konwersji.

Oba programy tworzą własne foldery z konwersjami, warto zauważyć, gdzie są umiejscowione, aby nie było problemu z ich odnalezieniem.

any_video_converter